Endokrinoloog

Avasime uue videokonsultatsiooni võimaluse – lähemalt saab lugeda SIIT.

Endokrinoloog tegeleb sisenõrenäärmete haiguste diagnoosimise ja raviga. Kõige sagedasemad on kõhunäärme endokriinset osa puudutavad haigused ehk 1 ja 2 tüüpi diabeet. Sageduselt järgmine haiguste grupp on kilpnäärme haigused – ületalitlus, alatalitlus, sõlmeline kilpnääre ning kilpnäärme pahaloomulised haigused. Lisaks tegeleme harvaesinevate haigustega nagu kõrvalkilpnäärme adenoomid, neerupealiste haigused ja hüpofüüsi ehk ajuripatsi adenoomid (nt akromegaalia ja prolaktinoom).

Endokrinoloogia üheks eriharuks on reproduktiivendokrinoloogia – viljatus, selle põhjuste diagnostika ja ravi. Sageli tuleb viljatusega kaasnevaid probleeme lahendada koos naistearstiga. Endokrinoloog tegeleb ka pikemat aega kestnud ja probleemsete mesntruaaltsüki häiretega (pikaajaline menstruatsiooni puudumine või enneaegne menstruatsioonide lõppemine). Lisaks tegeleme menstruaaltsükli häiretega, mille põhjuseks on endokriin- või geneetiline haigus, nt Turneri sündroom või kaasasündinud neerupealiste hüperplaasia.

Meie juurde saab pöörduda konsultatsioonile – teostame vajalikke üld- ja hormoonanalüüse ning uuringuid. Sagedamini kasutatavad uuringud on kilpnäärme ultraheli uuring ja MRI uuring ajuripatsist.

Vaata hinnakirja siit.

Meie arstid ja spetsialistid

Dr Piret Mertsina

Endokrinoloog