Uudis! Avasime Rinnakabineti

11 detsember, 2023

Detsembris avasime Tallinna Eriarstikeskus rinnakabineti, kus naistele on võimaldatud kõik rinnaga seonduvad terviseteenused. 

Tallinna Eriarstikeskuse tegevjuht Grete Siiraku sõnul tulenes otsus kogukonna suurest vajadusest. “Meie kliinikus on juba praegu suur osakaal naiste tervise teenustel ja rinnakabineti loomine tundus järgmine loogiline samm. Statistika järgi on Lasnamäel elavad naised keskmisest vähemaktiivsed mammograafia külastajad, kuid usun, et selle probleemi taga on teenuse halb kaetavus piirkonnas.  Olen kindel, et nii rinnakabineti loomine kui ka mammograafia toomine kodu lähedale suurendavad oluliselt teenuse kättesaadavust. Nii suudame varakult avastada  ja ennetada rohkem rinnahaiguseid,” sõnas Siirak.  

Tallinna Eriarstikeskuse meditsiinijuht ja pikaajalise kogemusega naistearst-mammoloog Dr Kristina Kuhi sõnab, et probleem on suur ja rinnavähk on kahjuks naiste seas kõige sagedasem pahaloomuline kasvaja. “Eestis diagnoositakse igal aastal pahaloomuline rinnakasvaja ligi 900 naistel. Ligi veerandil juhtudest on haigus avastamise hetkel juba kaugele arenenud,” nentis Dr Kuhi. 

“Oluline on ära märkida, et Tallinna Eriarstikeskuse rinnakabineti suur rõhk ongi just ennetusel – regulaarne kontroll on see, mis aitab tõsist haigust võimalikult vara leida. Seega julgustan Lasnamäel kui ka lähiümbruses elavaid naisi kasutama kodulähedast võimalust tulla rinnakabineti kontrolli,” lisas Dr Kuhi. 

“Eriti hea meel on mul meie uue mammograafia masina üle – meil on kasutusel HOLOGIC 3D masin, mis on oma valdkonna tipptase. Uue masinaga mammograafia tegemine veelgi mugavam, kiirem ja vähem valulik. Uuringu tegemine võtab aega vaid 5-10 minutit,” sõnas Tallinna Eriarstikeskuse tegevjuht Grete Siirak. 

Tallinna Eriarstikeskuse rinnakabinetti saab aja broneerida kas telefoni teel, helistades 608 2218 või saates e-kiri info@eriarstikeskus.ee. Samuti on ajad üleval digiregistratuuris. Mammoloogi vastuvõtt on tasuline. Rinnakabineti ämmaemanda vastuvõtt koos esmaste vajalike uuringutega on Tervisekassa kindlustuse olemasolul tasuta. 

Rinnakabineti ämmaemande vastuvõtule koos esmaste vajalike uuringutega on võimalik tulla nii Tervisekassa kui ka tasulistel aegadel.

Meie arstid ja spetsialistid

Dr Külli Erlang

Naistearst

Svetlana Kinderova

Jalaravi- ja diabeediõde

Dr Karol Kocys

Radioloog

Dr Kristina Kuhi

Naistearst, mammoloog

Ethel Kurm

Ämmaemand

Dr Marie Mõttus

Naistearst

Dr Külli Paasik

Dermatoveneroloog

Dr Lee Padrik

Naistearst

Dr Kadri Palo

Naistearst

Dr Maksim Sergejev

Üldkirurg, Proktoloog

Dr Alesja Serova

Naistearst

Dr Annely Toews

Kardioloog

Dr Olesja Vellend

Naistearst