COVID-19 info ja töökorraldus Tallinna Eriarstikeskuses

27 märts, 2020

Kallid patsiendid! Seoses eriolukorraga ja Terviseameti 26. märtsil välja antud korraldusega on Tallinna Eriarstikeskuses plaanilised ambulatoorsed vastuvõtud eriolukorras katkestatud.

 • Tallinna Eriarstikeskuses on plaanilised ambulatoorsed vastuvõtud (nii Haigekassa kui ka tasulised) eriolukorras katkestatud. See tähendab, et planeeritud vastuvõtud, uuringud ja raviprotseduurid lükatakse edasi.
 • Kõik patsiendid, kes on vastuvõtule registreerinud, Teiega võetakse ühendust ja hinnatakse iga üksikut juhtu individuaalselt ning viiakse lõpuni selline plaaniline tegevus, mille katkestamine halvendaks oluliselt haiguse edasist prognoosi või seaks ohtu isiku tervise (vastavalt Terviseameti määrusele).
 • Tallinna Eriarstikeskuse töötajad võtavad Teiega ise ühendust ja Teile pakutakse võimalusel telefoni- või uudse lahendusena telemeditsiini võimalust.
 • Kui Teie ambulatoorne vastuvõtt on vältimatu, palutakse Teil vastuvõtul kanda kaitsemaski. Kaitsemaski saate vajadusel meie juurest.
 • Tallinna Eriarstikeskuses jätkub naiste rasedusega arvele võtmine ja medikamentoosne raseduse katkestamine. Registreerudes vastuvõtule palume anda teada oma tuleku põhjusest.
 • Rasedate jälgimine toimub Eesti Naistearstide Seltsi eriolukorra soovitustega kooskõlas. Rasedaga võtab ühendust naistearst või ämmaemand ning määratleb personaalselt ambulatoorse vastuvõtu ja ultraheliuuringu vajaduse eriolukorra perioodil. Võimalusel planeeritakse visiidid ümber või nõustatakse telefoni teel. I trimestri skriining (Oscar test) on eriolukorras peatatud. I trimestri sõeluuringu asemel tehakse rasedatele tasuta NIPTIFY test, mis võimaldab naise vereproovist uurida sagedasemate kromosoomhaiguste esinemist sündimata lapsel.
 • Tallinna Eriarstikeskus on avatud E-R 8.30-13.00 (röntgen 8.30-11.00) ning need avamisajad on mõeldud ainult vältimatu abi osutamiseks.

Palume selliste probleemidega, mida on võimalik edasi lükata, mitte vastuvõtule pöörduda. Soovitame sellisel juhul uuesti aja broneerimiseks helistada meie registratuuri mai alguses.

Uuendame ka enda kodulehte viimaste uudistega ning teavitame esimesel võimalusel, kui Terviseamet on andnud loa Tallinna Eriarstikeskuse töö taastamiseks.  


Palume COVID-19 riskipiirkonnast saabunud haigustunnustega (köha, nohu, palavik) inimestel vastuvõttudele mitte tulla ning kindlasti helistada registratuuri numbril 608 2218 ja vastuvõtt edasi lükata. Sama kehtib ka muude ülemiste hingamisteede nakkuse tunnustega inimeste kohta.

Praegu on gripihooaeg ja liikvel on erinevad nakkushaigused, mille sümptomid on  sarnased koroonaviirusega . Palaviku, köha või hingamisraskuste korral küsige nõu perearstilt või perearsti nõuande liinilt 1220 (välismaalt helistades +372 634 6630) ja mainige, kui olete saabunud viimase 14 päeva jooksul riskipiirkonnast või kui olete kokku puutunud koroonaviirusesse haigestunuga.

Alates 16. märtsist saab helistada koroonaviiruse kriisitelefonile numbriga 1247.

Lähikokkupuuteks loetakse, kui inimene:

 • elas samas majapidamises COVID-19 haigega;
 • on olnud otseses füüsilises kontaktis COVID-19 haigega (nt kätlemine), vähemalt 15 minutit ja vähem kui 2 meetri kaugusel;
 • on olnud otseses kontaktis COVID-19 haige eritistega ilma kaitsevahendeid kasutamata (nt on peale köhitud, kasutanud patsiendi salvrätti paljaste kätega);
 • on viibinud COVID-19 haigega ühes ruumis (nt klassiruumis, nõupidamisruumis, haigla ooteruumis jne) vähemalt 15 minutit ja vähem kui 2 meetri kaugusel;
 • või tervishoiutöötaja, kes on osutanud COVID-19 haigele otsest ravi või hooldust või laboritöötaja, kellel on olnud kokkupuude COVID-19 haigega, kasutamata soovitatud isikukaitsevahendeid või nende kasutamise võimalik rikkumine.
 • viibis transpordivahendis COVID-19 haige läheduses, sh.
  ‒ isikud, kes istusid samas reas ja 2 rida ees- või tagapool,
  ‒ COVID-19 haige reisikaaslased ja hooldajad,
  ‒ meeskonnaliikmed, kes teenindasid ntks lennuki sektsiooni, kus viibis COVID-19 haige,
  ‒ juhul, kui COVID-19 haige sümptomite raskus või tema liikumine transpordivahendis võisid suurendada nakkuse levikut, tuleb lähedasteks kontaktideks pidada kõiki transpordivahendis viibinuid

Kõige tähtsam – olge hoolikad, peske käsi, minimeerige oma liikumist ja kontakte teiste inimestega. Viirushaiguse sümptomite korral ja teadaoleval kontaktil nakatunuga püsige koduses karantiinis 2 nädalat.

Hoidke end ja oma lähedasi!

Tallinna Eriarstikeskuse meeskond

Meie arstid ja spetsialistid

Dr Vadim Brjalin

Gastroenteroloog

Dr Alina Brokk

Dermatoveneroloog

Dr Külli Erlang

Naistearst

Dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Svetlana Kinderova

Jalaravi- ja diabeediõde

Dr Kristina Kuhi

Naistearst, mammoloog

Dr Ene Malva

Silmaarst

Dr Piret Mertsina

Endokrinoloog

Dr Lee Padrik

Naistearst

Dr Kadri Palo

Naistearst

Dr Anastassia Parts

Üldkirurg, proktoloog

Dr Veiko Reigo

Silmaarst

Dr Annely Toews

Kardioloog

Dr Miron Zagnin

Dermatoveneroloog